+420775721010 info@seo-napoveda.cz

Kolik stojí SEO?

Na první pohled se může zdát, že SEO je vlastně zadarmo, ale opravdu tomu tak není. Cena se nedá přesně stanovit, není to jako koupit 5 rohlíků v samoobsluze.  Jedná se o spoustu hodin tvrdé práce, ale naštěstí jsou mezi námi lidé (SEO experti/specialisté), které to baví a opravdu umějí!

Pokud se zatím stále domníváte, že stačí jednorázově zaplatit programátorovi a říct mu, ať na webu udělá taky ještě to „magické“ SEO, tak vás zklamu, není tomu tak. Každý web je unikátní a tudíž i SEO musí být unikátní, nelze koupit jako krabicové řešení.

Záleží, zda váš web svěříte do rukou odborníka, který si může účtovat až tisíce korun na hodinu nebo raději využijete podstatně levnějších služeb začátečníka, který se bude na vašem webu učit a může jej, v očích vyhledávačů, nenávratně poškodit.

Na změny webu vyhledávače nereagují ihned (ani když ho odešlete k přeindexování). Zpravidla je potřeba čekat několik týdnů nebo měsíců. Tak si dávejte pozor, ať se nenecháte zmást.

O SEO je potřeba pečovat neustále – uzpůsobovat web na základě nových možností a aktualizací vyhledávačů, vytvářet kvalitní obsah, správně se starat o odkazový profil atd.

Jednou za čas doporučuji web otestovat na funkčnost přesměrování a vyhledávání, interní prolinkování, chybové stránky a názvy obrázků + jejich alternativní popisky.

Leave a reply

Scroll to Top